Balkon Dekorasyonu ve Küçük Alanlar İçin Öneriler

Balkon Dekorasyonu Ve Küçük Alan ÖnerileriBalkon Dekorasyonu Ve Küçük Alan Önerileri
Balkon Dekorasyonu Ve Küçük Alan ÖnerileriBalkon Dekorasyonu Ve Küçük Alan Önerileri

“Balkon; bir evin olmazsa olmazı, eve nefes aldıran akciğerleridir” desek yanılmış olmayız galiba. Kimi zaman ufacık bir balkon bile şöyle derin bir nefes almamız için eşsiz bir alana dönüşebilir.

Havaların ısınması ile birlikte, evlerin kıymetli bölümleri balkonlara hak ettikleri özeni de göstermek gerekir. Daha güzel ve kullanışlı balkonlar yaratmak, küçük bile olsa bir balkonda bahçe havası almak için yapabileceklerinizi sizler için toparladık. İnanın boş alanları maksimum değerlendirmek düşündüğünüz kadar zor ve masraflı olmayacak.

Önce Bitkiler

Balkon Dekorasyonu Ve Küçük Alan ÖnerileriBalkon Dekorasyonu Ve Küçük Alan Önerileri

Nefes alan balkonlar için anahtar kelime kuşkusuz ki “bitki”dir. Renk renk çiçekler ve çeşit çeşit bitkiler için gerekli alana balkonunuzda sahip olmasanız da dert değil. Balkon demirlerinin dış kısmına asılan ya da tavandan sarkan saksılar küçük balkonlar için ideal birer aksesuar olabilir. Doğaya ve doğallığa özlemin giderek arttığı şu zamanlarda, balkonlarında kendi minik biber, domates, vb. sebzelerini yetiştirenler bile var. Neden siz de kendi doğal ortamınızı yaratmayasınız?

Rahat Bir Oturma Alanı Şart

Bitkilere oturacak yer bulduysanız işte şimdi sıra kendinizi düşünmeye geldi. Büyük balkonlar için rahat bir balkon takımı alıp şık bir oturma alanı yaratmak çok zor olmasa gerek. Peki ya küçük balkonlar? Onlar da diğerleri kadar yaşam alanına dönüşme hakkına sahip elbette. Balkonunuzda rahat sandalyeler koyacak alanınız yoksa sırt destekli ufak tabureler ya da katlanır sandalyeler de işinize yarayabilir. Daha rahat ve uzun süreli oturmaya uygun alanlar için ise tabii ki yer minderleri mükemmel bir seçenektir. Renk renk minderler ile hem eğlenceli hem de rahat bir alan yaratmak işten bile değil.

Bir Masa Fena Olmaz

Balkon Dekorasyonu Ve Küçük Alan ÖnerileriBalkon Dekorasyonu Ve Küçük Alan Önerileri

“Kendim ve çiçeklerim için zor yer buldum masayı nereye koyacağım?” dediğinizi duyar gibiyiz. Haklısınız, fakat oturup bir çay keyfi yapmak istediğinizde çayınızı koyacağınız ufak bir masa pek fena olmaz değil mi? Küçük balkonlar için üretilen açılır kapanır ve balkon demirine asmalı mini masalar sizin için oldukça uygun olabilir. Üstelik bu masaları kendi kendinize bile yapabilirsiniz. Ayrıca tabureleri de renk renk boyayarak balkonunuzda sehpa olarak kullanabilir ve yerden oldukça tasarruf edebilirsiniz.

Kilimi Unutmamak Gerek

Eğer alanınız varsa balkonunuza ufak bir kilim atmanız orayı yaşam alanına dönüştürme yolunda işinizi çok kolaylaştıracaktır. Hiç atıl alan bırakmayarak, küçük bir balkonda dahi, bir kilime yer açabilirsiniz. Balkonunuzun en dip köşe, kenar gibi kısımlarını minderler için ayırırsanız bir kilim ve ufak bir masa için ortada yer açabilirsiniz.

Aksesuarlar Sizi Tanımlar

Her dekorasyonun en önemli parçalarından biri tabii ki aksesuarlardır. Balkon dekorasyonunda da balkon ve bahçelere özel aksesuarlar büyük önem taşır. Şirin bir fener, huzur veren bir rüzgar gülü balkonunuza aradığınız ruhu verecektir. Aksesuar seçimleriniz her zaman sizi yansıtır. Bu sebeple yaratıcılığınızı kullanarak son bir dokunuş ile balkonunuza yaşam ruhu vermek sizin elinizde. Haydi şimdi sıra sizde.

Balkonlarınız için ihtiyaç duyduğunuz birbirinden güzel aksesuarlar, çiçekler ve daha fazlası CarrefourSA marketlerinde.