CarrefourSA’da Kurbanlık Satışları Başladı

CarrefourSA’da kurbanlık satışları başladı. 2020 Kurban Bayramında CarrefourSA’nın vade farksız 9 taksit  fırsatını kaçırmayın. Üstelik ücretsiz teslimat ile…

Kurban Bayramı 2020 yılında 31 Temmuz – 3 Ağustos tarihlerine denk geliyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da kurbanlıklarda en uygun fiyatları ve ödeme kolaylıkları sunan CarrefourSA, küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıklarda kredi kartına vade farksız 9 taksit fırsatı sunuyor. Üstelik CarrefourSA “Size Getirelim” veya “Mağazadan Alın” seçeneği ile herhangi bir kurban kolisini satın aldığınızda, 17,95 TL değerindeki 4’lü içecek seti hediyenizi siparişinizle birlikte teslim ediyor.

Kurban koli siparişlerinizi adresinize teslim edilecek şekilde www.carrefoursa.com üzerinden verebilir ve bayramın 2.3.4 günlerinde teslim edilmesini isteyebilirsiniz. Satın aldığınız kurbanlığı dilerseniz hemen alıp götürebilir, dilerseniz keseceğiniz güne kadar CarrefourSA’nın özel emanet çadırında ücretsiz olarak bırakabilirsiniz. Hijyenik koşullarda ücretsiz kurbanlık kesimi yapan CarrefourSA ile belirli kuruluşlara kurban bağışı da yapabilirsiniz.

CarrefourSA mağazalarındaki kurbanlık kesimleri din görevlisi, noter ve veteriner hekimler eşliğinde bayramın birinci günü bayram namazından sonra başlanıp, bayramın üçüncü günü gün batımında sonlandırılır. CarrefourSA canlı kurban satışlarında randevulu kesim imkanı da sunuyor. Satın alıp emanete bıraktığınız kurbanlık için size verilen emanet fişinde kesim tarihi ve saatini görebilir, böylece kurbanlığınızın kesileceği saatte CarrefourSA’ya gelip, hiç beklememiş olursunuz.

%100 yerli besi canlı kurbanlıklar

27 yıldır kurbanda güvenilir adres CarrefourSA’da %100 yerli besi canlı kurban satışları, 9 taksit avantajı ile sizi bekliyor. 2020 Kurban Bayramı’nda kurban alışverişi için CarrefourSA’ya gidenler hem ekonomik hem de zahmetsizce kurban alışverişini gerçekleştiriyor.

CarrefourSA’da kurbanlık fiyatları;

 • Kıvırcık Koç Kurban Paketi 1.590 TL (Min. 18 kg)
  Axess kredi kartı ile alımlarda ise %10 indirimli  1.490 TL
 • Büyükbaş Kurbanlık Hisse Paketi (1/7 hisse) 1.790 TL (Min. 20 kg kemiksiz et)
  Axess kredi kartı ile alımlarda ise%10 indirimli 1.690 TL
 • Bayramın 4. günü teslim edilmesi şartıyla Büyükbaş Kurbanlık Hisse Paketi 1.690 TL (Min. 20 kg kemiksiz et)
  Axess kredi kartı ile alımlarda ise%10 indirimli 1.590 TL

CarrefourSA uzmanları tarafından özenle seçilen büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıklar, veteriner hekimlerin gözetimi altında kesilir. Tarım ve Orman Bakanlığı yönetmeliklerine ve İslami şartlara uygun, hijyenik şekilde kesilen ve parçalanan kurbanlıklar sofraya ulaşıncaya kadar her aşamada, tüketici sağlığı ve gıda güvenliği esas alınır.

CarrefourSA’dan kurbanlık almak ve kurbanlık fiyatlarını incelemek Canlı Kurban Satışı Bilgilendirme sayfasını ziyaret edin.

Canlı Kurban Kesiminde Uyguladığımız Hijyen Kurallarımız

1. Hijyen İstasyonlarımız
Canlı kurban satış/kesimhane ve bekleme alanlarımızda hijyen için dezenfeksiyon istasyonlarımız bulunmaktadır.

2. Sosyal Mesafe Uygulaması
Canlı kurban satış/kesimhane ve bekleme alanlarımızda sosyal mesafe kurallarına uyulmaktadır.

3. Maske Kullanımı – Ateş Ölçümü
Alanlarımıza kontrollü giriş sağlanmakta, her girişte ateş ölçümü yapılmaktadr. Maske ve eldiven kullanımı tüm alanlarımızda zorunlu tutulmaktadır. Talep halinde misafirlerimize maske ve eldiven verilmektedir.

4. Dezenfeksiyon Uygulaması
Tüm alanlarımızda temizlik ve dezenfeksiyon uygulaması yapılmaktadır.

5. Kesim Kapasitesi
Kesim kapasitemiz, Covid-19 önlemleri kapsamında ve sosyal mesafe kurallarına göre azaltılmıştır.

6. Randevulu kesim Sistemi
Kesimlerimiz, randevulu gerçekleşmekte ve kesilen kurbanlıklar maksimum1 saat içerisinde kurban sahibine teslim edilmektedir.

7. Kesim İşlemi
Tüm kesimlerimiz veteriner hekim gözetiminde yapılmakta, din görevlisi eşliğinde islami kesim kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

8. Ücretsiz Emanet Hizmeti
Kesim süresine kadar satın aldığınız kurbanlıklarınıza tarafımızdan ücretsiz olarak bakılmaktadır.

9. Taksit Hizmeti
Tüm kurbanlık alışverişlerinizde taksitlendirme seçeneklerimiz bulunmaktadır.

Kurbanlığınızı neden CarrefourSA’dan almalısınız?

CarrefourSA’dan kurbanlık alan 10 kişiden 9’u kurbanlık alışverişi için CarrefourSA’yı tavsiye ediyor. Çünkü CarrefourSA’da satılan %100 yerli besi kurbanlıklar; Balıkesir, Malatya ve Afyon’daki çiftliklerde özel olarak besiye alınarak veteriner hekimlerin kontrolünde seçiliyor. Ayrıca CarrefourSA’da kurbanlık vasfı taşıyan büyükbaş kurbanlık için 2 yaşından büyük hayvanlar, küçükbaş kurbanlıklar için ise 1 yaşından büyük hayvanlar CarrefourSA uzmanları tarafından seçiliyor. CarrefourSA’dan kurbanlık almanız için birçok nedeniniz var.

İşte CarrefourSA’dan canlı kurban alışverişi yapan kişilerin hijyen, helal kesim ve koli sevkiyatı gibi önemli konularda sağladığı avantajlar:

 • Kurbanlıklar özenle seçilir.
 • CarrefourSA’da kurban kesimi Diyanet İşleri Başkanlığından alınan fetvaya ve İslami usullere uygun olarak yapılır.
 • Kesimler, veteriner hekimler, din görevlisi ve noter eşliğinde bayramın 1. günü bayram namazından sonra başlar, bayramın 3. günü gün batımında bitirilir.
 • Koli kurban yapılan tüm işletmeler hijyen ve gıda güvenliği denetiminden geçerek CarrefourSA Kalite Güvence Müdürlüğü tarafından onaylanmaktadır. Bu yıl Covid-19 mevzuatlara uygun tüm tedbirler de denetim kapsamına dahil edilmiştir.
 • Kurbanlıklar CarrefourSA’da veteriner hekimleri gözetiminde kesilir. Böylece hayvanlardan insanlara geçebilen tüberküloz, şarbon, brucella gibi bakteriyel, viral ve paraziter hastalıklardan korunulur.
 • Kurbanlıklar Diyanet İşleri Başkanlığı, Sağlık Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından belirtilen kurallar ve Covid-19 önlemleri önlemleri doğrultusunda hijyenik bir şekilde kesim ve parçalama yapılarak kurban kolileri hazırlanır.
 • Kurbanlık kolilerin taşındığı araçların temizlik ve dezenfeksiyonu her taşıma öncesinde onaylı kimyasallar ile yapılır. Sevkiyat süresi boyunca araç sıcaklıkları uzaktan sıcaklık izleme sistemi ile takip edilir.

Kurban seçim, kesim ve kurban kolisinin adrese teslim sürecini detaylı bir şekilde incelemeniz için kurban tanıtım filmi hazırlayan CarrefourSA, 27 yıldır güvenilir adres olmayı sürdürüyor.

Kurbanlığınızı CarrefourSA’dan nasıl alacaksınız?

Belirlenen kesim günü ve saatinde CarrefourSA marketlerinin, otoparklarına kurulan kesimhanelerde kesim işlemi yapılarak, kurbanlıkların teslimi yapılmaktadır. Kesimi yaptıracak kişinin vekaletini vermesi ile başlayan ücretsiz kesim işlemi, büyükbaş 8 parça, küçükbaş 7 parça olacak şekilde yapılır. CarrefourSA’dan yapılan canlı kurban ve koli kurbanlık alışverişinde süreç şu şekilde işler:

 • Kurbanlıklar hassas terazilerde tartılarak, ağırlıkları tam olarak belirlenir.
 • Müşteriler, marketlerin otoparklarına ya da belirlenen kurban çadırlarına giderek kurbanlıklarını seçer ve ödemelerini burada yapar. Bu süreçte müşteri, dilerse kurbanlığını hemen alıp gidebilir, kesilme işlemi CarrefourSA’da yapılacaksa kurbanlık kesim gününe kadar emanet çadırında ücretsiz kalabilir.
 • Teslim fişi üzerinde belirtilen tarih ve saate göre markete gelen kurban sahipleri, kesim saatinde vakit kaybetmezler.
 • CarrefourSA bünyesinde hisseli büyükbaş kurban satışı da yapılmaktadır. Hisseli kurbanlık satışında kesilen dana eti eşit oranda paylaştırılır.
 • Kurbanlıklar, alım ve satış süreci boyunca CarrefourSA’nın uzman veteriner hekimleri tarafından kontrol edilir.
 • Kesimler modern ve hijyenik kesimhanelerde, İslami usullere göre yapılır.

Kurban kolilerinizi CarrefourSA’nın belirli hipermarket ve süpermarketlerden teslim alabilirsiniz. CarrefourSA’da küçükbaş kurbanlıkları kemikli olarak dilediğiniz sayıda parçalatabilir, büyükbaş kurbanlıklarda kıymayı ücretsiz olarak çektirebilirsiniz.

CarrefourSA’da kurban bağışı yapabilirsiniz

CarrefourSA’lardan veya CarrefourSA.com’dan Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği’ne, İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı’na, Türkiye Harp Malülü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’ne, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne, Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’na kurban bağışı yapabilirsiniz. Yurt dışından yapılacak kurban bağışları carrefoursa.com’dan yapılabilir ve kurban alan kişi adına bağışlanabilir.

Bu hizmet sayesinde, kurban bağışlarınız CarrefourSA güvencesiyle doğrudan seçmiş olduğunuz kuruma teslim edilmektedir. Bağışın gerçekleştirildiğine dair şahsınız adınıza düzenlenen teşekkür ve bağış belgeniz kurum tarafından iletişim adresinize posta yolu ile gönderilmektedir. Ödeme yaptığınıza dair e-arşiv ya da e-faturanız ise CarrefourSA tarafından kayıtlı e-posta adresinize gönderilmektedir.

CarrefourSA’da kurbanlıkların derileri Türk Hava Kurumuna bağışlanmaktadır.

CarrefourSA kurbanlık alışverişlerinde kredi kartına vade farksız 9 aya kadar taksit imkanından faydalanmak için hemen CarrefourSA online mağazasını ziyaret edin.

Canlı kurban satışı yapan mağazalar: Küçük ve büyükbaş canlı kurbanlık satışlarımız her yıl olduğu gibi bu yılda Bursa NİLÜFER CarrefourSA AVM ve ADANA 100.yıl mahallesindeki AVM otoparkındaki canlı kurban satış alanımızda olacaktır.