Carrefour Bio Organik Çiğ Fındık

Düzce ve Akçakoca bölgesinin organik fındıklarının eşsiz lezzetini taşıyan Carrefour Bio Organik Çiğ Fındık katkı maddesi içermez. Uluslararası standartlar çerçevesinde CarrefourSA tarafından denetlenen tesislerde organik tarım mevzuatlarına uygun olarak üretilen fındıklar Ecosert sertifikasına sahiptir. Yapısında bol miktarda lif barındıran, ara öğünlerinizde tüketebileceğiniz sağlıklı ve doğal bir ürün olan organik çiğ fındık CarrefourSA’larda…

E vitamini açısından zengin ve güçlü bir antioksidan kaynağı olan fındığın faydaları saymakla bitmez. Çiğ olarak her gün bir avuç tüketilmesi önerilen fındık, içindeki doymamış yağ asitleri sayesinde cilt hücrelerin yenilenmesini sağlar.

Organik Fındık’ın Faydaları Nelerdir?

Fındık besin ve enerji kaynağı olmasının yanında, doymamış yağlar içermesi sebebi ile oldukça kalorili bir besindir. Fındık linoelik asitler, vitaminler, proteinler, karbonhidratlar ve özellikle amino asitler bakımından da zengindir.

Fındık, kavrulmamış çiğ hali ile tüketilmesi daha faydalıdır. Kavrulmamış organik fındık, kavrulmuş fındıklara oranla iki kat fazla antioksidan içerir. Güçlü bir antioksidan olan Carrefour organik çiğ fındık yapısındaki yüksek protein miktarı ise günlük ihtiyacın yaklaşık yüzde otuzunu karşılar.

Ülkemizde Fındık Üretimi

Fındık üretiminde dünya lideri olan ülkemiz, lezzetli ve taze fındıklarıyla da ünlüdür.
Ülkemizde fındığın en lezzetlisi ve en kalitelisi, Batı Karadeniz’de yetiştiriliyor diyebiliriz. Organik fındık söz konusu olduğunda akla gelen yöreler Düzce ve Akçakoca’dır. Bu yörelerde özenle yetiştirilen Carrefour Bio Organik Çiğ Fındık Batı Karadeniz’in nemli ve sert olmayan ikliminden faydalanır.

Düzce ve Akçakoca’nın toprak yapısı, iklimi ve hava sıcaklığının uygunluğu, buralarda fındık yetiştiriciliğini mümkün kılmıştır. Fındık, kışların ılık geçtiği alanları daha çok sever, nemli ve humuslu toprakta verimi yüksektir. Organik fındığın dünyada en iyi yetişme koşullarına sahip olduğu ülke Türkiye’dir. Bu nedenle fındık üretiminde birinci sırada olmaya devam ediyoruz. Her yıl dünyadaki fındık üretiminin yüzde 65’ini Türkiye karşılıyor. Ülkemizin bu denli verimli topraklara ve ılıman iklime sahip oluşu, fındığın kalitesini ve lezzetini de artırıyor.

Organik Fındığın Faydaları Nelerdir?

Çok iyi bir enerji ve güç kaynağı olan bu kuruyemişin sağlığımız üzerinde oldukça faydaları etkileri vardır. Lezzetiyle de fark yaratan organik fındık, vücudumuza sağladığı pek çok faydanın yanı sıra saçlarımızın ve cildimizin güzelleşmesine de katkıda bulunur.

Organik fındığın faydalarına hep birlikte göz atalım…

· Cildin erken yaşlanmasını geciktirir: Antioksidan bakımından zengin olan organik fındık, cildinizin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Yeterli fındık tüketimi, hücre yenilenmesini teşvik eder. Günde bir fincan organik fındık tüketmek, E vitamini ihtiyacınızın yüzde 86’sını karşılar. Ayrıca fındık, A vitamini ve C vitamini bakımından zengindir. Bu vitaminlerin sinerjisi ile cildinizin erken yaşlanması, kırışıklık oluşumu önlenir.

· Cildi nemlendirir: Fındık, önemli besin maddeleriyle yüklüdür. Başta E vitamini olmak üzere diğer tüm bileşimler, organik fındığın cildinizi nemlendirmesini destekler. Yeterince nemli kalan cildiniz, daha pürüzsüz ve yumuşak görünür.

· Saçları güçlendirir: Günde bir avuç organik fındık tüketerek, saçlarınızın güçlü kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu leziz kuruyemiş, saç derinizin sağlığını da korur.

· Saç kırılmasını önler: Saçlarınız çabuk kırılıyor ve yıpranıyorsa, organik fındık tüketimi ile bu problemden kurtulabilirsiniz. Saçlarınızı kökten uca besleyen önemli bileşimlerle yüklü fındık, sağlıklı ve parlak saçlara kavuşmanız konusunda oldukça başarılıdır.

· Kalp sağlığını korur: Doymamış yağ kaynağı olan organik fındık, kolesterol seviyelerini düzenler ve kalp sağlığını korumaya yardımcı olur. Bir avuç fındık, günlük magnezyum ihtiyacınızın yarısını karşıladığı için, kalp ve damar hastalıklarına karşı koruma sağlar.

· İyi bir protein kaynağıdır: Bir fincan fındık sayesinde günlük protein ihtiyacınızı karşılayabilir, sağlıklı beslenme düzeninizi en iyi şekilde sürdürmeye devam edebilirsiniz. Protein kaynağı olmasının yanında fındık, lif bakımından da zengindir.

· Eklem ve kemik sağlığını korur: Magnezyum ve kalsiyum ile birlikte organik fındık, daha güçlü ve sağlıklı kemiklere sahip olmanızı sağlar. Ayrıca fındıkta, kemik büyümesi için gerekli olan manganez bulunur.

· Bağışıklık sistemini güçlendirir: Fındık, kalsiyum, potasyum, manganez ve magnezyum deposu olduğundan dolayı, bağışıklık sisteminiz üzerinde de olumlu etkisi vardır. Her gün fındık yiyerek bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir ve hastalıklara yakalanma riskinizi düşürebilirsiniz.

CarrefourSA güvencesi ile üretilen Carrefour Bio Organik Çiğ Fındıkları tüm CarrefourSA marketlerinde bulabilirsiniz.