Carrefour Doğal Kaynak Suyu

Sapanca Dağlarının güvenli ve doğal kaynağından gelen ve CarrefourSA güvencesi ile el değmeden üretilen, 7,9 PH değerindeki Carrefour Doğal Kaynak Suyu CarrefourSA marketlerinde.

Bütün canlı organizmalar hayatta kalabilmek için suya ihtiyaç duyar. Su sadece temel fiziksel işlevleri desteklemekle kalmaz, aynı zamanda vücudumuzun kendi başına üretemediği hayati besinleri de sağlar. Bu nedenle içtiğimiz suyun kaliteli ve doğal olması çok önemlidir.

Su, kas dokusunun yaklaşık yüzde 75’ini ve yağ dokusunun yüzde 10’unu oluşturur. Daha da önemlisi, vücut sıcaklığını düzenler, sindirime yardımcı olur, eklemleri korur, hücresel iletişimi kolaylaştırır ve bizlere pek çok fayda sağlar. Fit kalmamıza ve güzelleşmemize olan etkileri de yadsınamayacak derecede fazladır. Vücudumuzdaki su oranı ne kadar düşükse, metabolizmamız da o kadar yavaş çalışır. Aynaya baktığımızda fazla kilolarımızın uçup gittiğini görmek, cildimizin parlamasına şahit olmak için doğal kaynak suyundan yeterince tüketmeliyiz.

Doğal Kaynak Suyu Nedir?

Teorik olarak, kaynak suyu içmek sağlığı teşvik eder. Ancak, her içme suyunun doğal olmadığını bilmelisiniz. Gerçek kaynak suyu doğaldır, dağ veya artezyen kaynaklardan elde edilir. Başka bir deyişle doğal kaynak suyu, dağ yaylaları veya buzullar gibi bozulmamış yeraltı su kaynağından yüzeye akan sudan gelir. Bu yüzden çeşme suyunda bulunan zararlı maddeleri içermez ve faydalı bileşenler bakımından inanılmaz zengindir. Doğal kaynak suyunun yapısında bakır, kurşun gibi maddeler, çeşitli bakteriler ve toksikler bulunmadığından, her daim tazedir.

Carrefour Doğal Kaynak Suyu, hijyen kurallarına ve teknik usullere uygun şekilde çıkarılıyor, CarrefourSA güvencesi ile 7,9 PH değerinde el değmeden üretiliyor ve Carrefour etiketleri ile ambalajlanarak 0,3lt, 0,5lt, 1lt, 1,5lt, 5lt ve 10 lt olmak üzere satışa sunuluyor.

En Temiz Doğal Kaynak Suyu Hangi İlden Çıkartılır?

Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde, yer şekillerinin farklılığı ve iklim çeşitliliği nedeniyle sayısız su kaynaklarına sahibiz. Doğal kaynak suyunun elde edildiği pek çok il sayabiliriz. Ancak, en temiz doğal kaynak suyunun Sakarya’nın Sapanca ilçesinden çıkarıldığını belirtmeliyiz. Sapanca Gölü, Samanlı Dağları ve Köroğlu Dağları gibi benzersiz kaynaklara sahip olan Sapanca’nın, iklim koşulları da temiz ve doğal su için oldukça elverişlidir. Buradaki kaynaklardan CarrefourSa güvencesi ile el değmeden dolum hatlarına ulaştırılan su, bizlere ulaşana kadar doğallığını ve tazeliğini korumaya devam eder.

Doğal Kaynak Suyu ile Çeşme Suyunu Nasıl Ayırt Ederiz?

Doğal kaynak suları, kaynağından çıktığı şekilde korunur ve ardından paketlenerek piyasaya sürülür. Doğal kaynak suyunun ambalajındaki etiket zemini mavidir. Etiketlerin alt ve üst kenarları da aynı şekilde mavi renkli bantlara sahiptir. Satın alacağınızın suyun etiketinde mavi rengi gördüğünüzden emin olmanızı tavsiye ederiz.

İçme suyu olarak kullanılan çeşme suları, Sağlık Bakanlığı tarafından uygun bulunan saflaştırma, filtrasyon, dezenfeksiyon ve çöktürme işlemlerinden geçer. Bu yüzden parametre değerleri artabilir veya azalabilir. Evimizdeki musluktan gelen içme suyu dışında, ambalajlanarak satışa çıkarılan çeşme sularının etiket zeminlerinin ise kahverengi tonlarında olduğunu hatırlatırız.

İyi Bir İçme Suyu Nasıl Olmalı?

İyi bir içme suyunun, saf ve temiz olmasının yanında birçok özelliği bulunur. En iyi içme suyunun diğer özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kimyasal madde içermez: İçme suyu, sentetik kimyasallar, toksik metaller, bakteriler, klor ve florür gibi sağlıksız toksinlerden arındırılır.
  • Mineral bakımından zengindir: Kaynak suyunda bulunan doğal mineraller, saflaştırma işlemleriyle uzaklaştırılmaz.
  • Alkali PH’a sahiptir: İyi bir içme suyunun PH değeri 7.2 ile 8.5 arasında olur. Bu da suyun kalsiyum ve magnezyum gibi sağlıklı mineral seviyesi içerdiği anlamına gelir. İçme suyunu satın almadan önce ambalaj üzerindeki PH değerini kontrol etmenizi öneririz.
  • Ferahlatıcı ve eşsiz bir tada sahiptir: Organik, doğal ve mineral bakımından zengin olan suyun, diğer sudan çok daha farklı, yumuşak ve iyi bir tadı vardır.

Sapanca Dağlarından el değmeden üretilen Carrefour Doğal Kaynak Suları istediğiniz litre seçenekleriyle CarrefourSA marketlerinde bulabilir, güvenle tüketebilirsiniz.