Kurban Bayramı Hazırlıkları Başlasın

Kurban bayramının yaklaşması ile birlikte evlerde bayram için hazırlıklar başladı. Kurbanlık seçiminden, yemeklerin hazırlanmasına, baklavaların sipariş verilmesinden, ev temizliğine kadar herkesi tatlı bir telaş sardı…

Bayramlar, birlik ve beraberliğin en güzel şekilde yaşandığı günlerdir. Bayram hazırlıkları denilince akla ilk gelen tüm ailenin buluştuğu bayram sofraları için evlerde geleneksel bayram yemeklerinin ve ikramlık tatlıların hazırlanma telaşı, evdeki bayram temizliği, kurban etlerinin paylaştırılması, çocuklara verilecek harçlıklar bunlardan sadece birkaçı…

Paylaşmanın ve bereketin simgesi Kurban Bayramı, bu yıl 31 Temmuz – 3 Ağustos tarihlerinde kutlanıyor. Sevdiklerinizle keyifle geçireceğiniz bu birlik ve beraberlik dolu günler için yapacağınız hazırlıkları gelin birlikte hatırlayalım.

Evlerde Bayram Temizliği

Bayramdan önce evin köşe bucak temizlenmesi bir gelenektir. Evde toz zerresi kalmayacak şekilde yapılan bayram temizliği ile ilgili birkaç tüyo verecek olursak;

  1. Temizliğe başlamadan önce ortalıktaki dağınıkları toparlayın. Bu şekilde işinizi daha kolay yapar, zamandan tasarruf edersiniz.
  2. Temizliğe başlamadan önce eşyaların arkasındaki, üstündeki tozları alın ve çiçeklerin temizliğini bitirin. Bu tür işleri temizlikten sonra yapmanız, tekrar tekrar temizlik yapmanıza neden olacaktır.
  3. Temizliğinizi bir günde bitirmeye çalışmayın. Bu, acele etmenize ve tam anlamıyla temizlik yapamamanıza neden olur. İleriki günlerde tekrar tekrar temizlik yapmamak için bayram temizliğini birkaç güne yayabilirsiniz.

Öneri: Bayramda banyonuza misafirleriniz için yeni ve yumuşacık el havluları koyabilirsiniz.

Kurbanlık Seçimi

Kurbanlık seçiminizi CarrefourSA hipermarketlerinden yapabilir, CarrefourSA uzmanları tarafından özenle seçilen büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıkların kesimi ve kolilenmesi  Covid-19’a karşı tüm hijyen tedbirleri alınarak veteriner hekimlerin gözetimi altında yapılmaktadır. Kurban kolilerinizi CarrefourSA’nın belirli hipermarket ve süpermarketlerden teslim alabilirsiniz. CarrefourSA’da küçükbaş kurbanlıkları kemikli olarak dilediğiniz sayıda parçalatabilir, büyükbaş kurbanlıklarda kıymayı ücretsiz olarak çektirebilirsiniz.

CarrefourSA’dan kurbanlık almak ve kurbanlık fiyatlarını incelemek canlı Kurban satışı bilgilendirme sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bayram Alışverişi ve Yemek Hazırlıkları

  1. Bir evde en iyi tasarruf mutfak alışverişinde yapılır. CarrefourSA’dan yapacağınız alışverişinizde birçok marka ile ürün çeşitliliğini bir arada görebildiğiniz için uygun fiyatlı ürünü bulmada zorluk yaşamazsınız.
  2. Kapınıza gelen bayram çocuklarına ikram edeceğiniz çikolata ve şekerlemeleri kiloyla alabilirsiniz.
  3. Bayram tatlısı yapacak zamanınız yoksa şerbetli ve sütlü bayram tatlılarınızı CarrefourSA’dan alabilirsiniz.
  4. Bayram yemekleri için bir ön hazırlık yapmak istiyorsanız, mevsimin en taze sebze ve meyvelerini bayramdan birkaç gün önce alıp yemeklerinizi hazırlayabilirsiniz.
  5. Et yemeyenler için yazın taze sebzeleri ile hazırlanmış hafif yemeklere, salata ve meze hazırlıkları yapabilir bu yemeklerde bakliyatlar kullanabilirsiniz. Bakliyatlar lezzetli, besleyici ve uygun fiyatlıdır. Yaza özel yoğurtlu soğuk çorba tarifi bayram sofralarınıza lezzet katacak.
  6. Misafirlerinize ikram etmek için mis kokulu limon kolonyası alabilirsiniz.
  7. Dağıtmak üzere ayırdığınız kurban etlerini paketlemek için kalın buzdolabı poşetleri, kullan-at tabaklar, alüminyum folyo ve kalın çöp poşetleri alabilirsiniz.

Kurban Bayramı boyunca ihtiyacınız olacak püf noktaları, yemek tarifleri için bloğumuzu takip etmeye devam edin.

Kurban Bayramınız kutlu olsun.