Mandalina ve Havuçlu İçecek

Mandalina ve havuçlu içecek özellikle meyve yemeyi sevmeyen çocukların çok hoşuna gidecek.

Bağışık sistemini güçlü tutmanın zor olduğu kış günlerinde bir de çocuğunuzun arasının meyve sebze ile iyi olmadığından şikayetçiyseniz “Sebze ve meyve karışımdan içecek olur mu?” demeden önce bu tarifi mutlaka deneyin. Granny elma, mandalina ve havuçlu içeceğe özel bir ekşi lezzet katıyor. İçeceğinizi hazırlarken ekşi lezzetleri sevmeyen çocuklarınız için meyve suyuna yarım çorba kaşığı pudra şekeri ilave edebilirsiniz.

Mandalina ve Havuçlu İçecek İçin Malzemeler

  • 2 adet havuç
  • 4 adet Granny elma
  • 3 adet mandalina
  • ½ limonun suyu

Mandalina ve Havuçlu İçeceğin Hazırlanışı

Havuçları soymadan, dış kabuklarını sebze fırçası yardımıyla iyice yıkayın. Yıkanmış ve sapları ayrılmış elmalar ile birlikte havuçları katı meyve sıkacağında sıkın. Narenciye sıkacağında mandalina ve limonu sıkarak tüm meyvelerin lezzetli sularını karıştırın. Katı meyve sıkacağı sayesinde meyve suyunuz posasız olacak ve çocuklarınız ev yapımı meyve suyunu severek içecek.

Mandalina gibi C vitamini deposu meyvelerle C Vitamini Şöleni tarifimizi de deneyebilirsiniz.

Vitamin ve mineral deposu taze meyve ve sebzeleri öğünlerinizden eksik etmeyin. CarrefourSA‘larda taze meyve ve sebzenin doğrusu sizi bekliyor. Sağlıklı yemek tarifleri, mevsim meyveleri ile hazırlayabileceğiniz farklı içecek tarifleri için bloğumuzu takip etmeye devam edin.